Blog İdea

Geleceği Şekillendiren Fikirler: İdea Koleji Blog Yazıları

Çevrimiçi eğitimin sınırlamaları olmasına rağmen, günümüz eğitiminde neden en büyük devrim olabileceğini açıklayan çeşitli avantajları vardır.

Geleneksel eğitim sistemininin avantajları ve dezavantajları vardır. İdea Koleji,bire bir eğitim sistemi ile geleneksel eğitim sisteminin zorluklarını ortadan kaldırmıştır, ancak bu henüz her okul için geçerli değildir. Bu nedenle dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrencinin çevrimiçi lisans programlarını tercih etmekte veya çevrimiçi bir platform aracılığıyla belirli dersler almaktadır.

Çevrimiçi öğrenme, çağdaş eğitimde en büyük devrim olmalıdır. Eğitim sistemindeki bu büyük değişim bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için büyük fırsatlar yaratmaktadır.

Bununla birlikte, çevrimiçi eğitim hala klişelerle ilgilidir. İnsanlar genellikle çevrimiçi öğrencilerin geleneksel bir kolej veya üniversite için yeterince iyi olmadığını düşünürler. Bu genellikle doğrudur, ancak her koşulda eğitimin kalitesini belirleyen okul ve eğitmendir.

Geleneksel eğitimde hayallerinizdeki programı da seçebilirsiniz, ancak bu evden uzaklaşmayı, tamamen bilinmeyen bir şehirde yaşamayı ve son derece rekabetçi bir öğrenme ortamında mücadele etmeyi içerir. Çevrimiçi eğitim ile, geleneksel dört yıllık üniversitelerde mevcut olan herhangi bir programı veya kursu alabilirsiniz.

Örneğin, çoğunlukla arkeoloji ile ilgilendiğinizi varsayalım. Tek yapmanız gereken bu tür çevrimiçi kurslar için bir Google aramasıdır ve dünyanın her yerinden en prestijli üniversiteler tarafından sunulan çevrimiçi programları kolayca bulabilirsiniz.

Böyle bir eğitimin gelecekteki mesleğinizde uygulamak için bir zorunluluk olmasa bile böyle bir kurs alabilirsiniz. Yeni ilgi alanları keşfetmeyi ve insan beyninin nasıl çalıştığını anlamayı merak ediyor olmanız yeterlidir.

Çok çeşitli çevrimiçi programlar ve kurslar bu tür eğitimin büyük bir avantajıdır. Nerede yaşadığınız ve ne okumak istediğiniz önemli değildir, her zaman uygun bir kurs, hatta evden takip edebileceğiniz bir eğitim programı bulabilirsiniz.

Çevrimiçi eğitimi tercih ettiğinizde fiziksel sınıf oturumuna tabi olmayacaksınız. Tüm dersler ve gerekli materyaller çevrimiçi platformlar aracılığıyla sağlanır, böylece evinizden rahatça erişebilirsiniz. Kampüse gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmayacaksınız, arabanız için benzin harcamak zorunda kalmayacaksınız, ders için giyinmek için erken kalkmak zorunda (canlı eğitimler hariç) kalmayacaksınız.

Konfor güçlü bir avantajdır, ancak her iki yöne de gidebilir. Evden çalışırken çok rahat olmak konsantrasyonunuzu etkileyebilir. Bu nedenle evinizde ilham verici bir çalışma ortamı oluşturmanız önemlidir. Aslında tek ihtiyacınız olan büyük bir masa ve güzel, rahat bir sandalye.

Şu anda kariyerinizin ne düzeyde olduğu önemli değildir, çevrimiçi bir eğitim programı özgeçmişinizde her zaman iyi görünecektir. İşverenlere öğrenmeye kararlı olduğunuzu, daha fazla bilgi ve yeni beceriler edinmeye istekli olduğunuzu gösterecektir. Prestijli bir üniversiteden online diploma alırsanız, kariyerinizi ışık hızıyla artırabilirsiniz. Bir iş tanıtımı için kesinlikle daha iyi bir aday olacaksınız ve yeni bir iş için başvurduğunuzda özgeçmişiniz çok daha iyi görünecek.

Çevrimiçi kurslara ve programlara göz atmaya başladığınızda, çoğunda “Kendi Hızınızda” etiketini fark edeceksiniz. Peki bu ne anlama geliyor? Kendi kendine öğrenme, öğrencilerin hedefleri istedikleri zaman tamamlamaya başlayabilmeleri ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayan bir öğrenme programı ayarlayabilmeleri anlamına gelir. 

Kendi hızınızda bir sistem, öğrenme hızınıza uygun ritim ile ilerleme kaydetmenizi sağlar. Bu tür bir sistem canlı oturumlara katılmayı gerektirmez; işinize yarayan malzemelere istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Çevrimiçi programlar, geleneksel kampüs ortamında yapılan programlara kıyasla daha uygun olabilir. Çevrimiçi kurslar için ortalama öğrenim birden çok faktöre bağlıdır, bu nedenle bir programdan diğerine değişir.

Birçok çevrimiçi kurs tamamen ücretsizdir. Tüm ders materyallerini çevrimiçi olarak ücretsiz olarak sunarlar. Ücretsiz kurslar genellikle tamamlama sertifikası ile birlikte gelmez, ancak prestijli eğitimcilerden öğrenmek isteyen herkes için hala yararlıdır.

Çevrimiçi kurslar ve lisans programları geleneksel eğitimden daha uygundur. Bunlar, birçok öğrencinin bir diploma veya sertifika kazanmak istediklerinde çevrimiçi platformları tercih etmelerini sağlayan çevrimiçi öğrenmenin iki ana avantajıdır.

Çevrimiçi öğrenme ile ilgili en iyi şey, sertifika almak istemeseniz bile rahat bir şekilde öğrenebilmenizdir. Sadece öğrenme tutkusuna ve sizi doğru kursa götürecek hızlı bir çevrimiçi aramaya ihtiyacınız var. O andan itibaren, kendi eğitiminizin efendisi olacaksınız.