İdea Koleji Konsepti

Okulumuzun müfredatı, okulumuzun doğası ve ahlâkının arkasındaki motor ve itici güçtür. Müfredatımız sayesinde, öğrencilerimize üniversite giriş seçenekleri sürecinde sahip oldukları fırsatları, ilerleme rotalarını ve bitirdiklerinde yaşamlarında kullanabilecekleri değerler sunuyoruz. Müfredatımızın arkasındaki yol gösterici ilkeler, içerdiği mesajlar ve fırsatlar konusunda açık olmaya çok önem veriyoruz. Sürekli değişen eğitim ve istihdamda öğrencilerimizin yaşamdaki başarı şanslarını maksimize etmeye çalışıyoruz.

Öğrenci Kayıt E-İdea

Temel Değerler ve Okulumuzun Amaçları

Temel değerler ve okul amaçları, müfredatla ilgili her türlü konunun merkezindedir. Bu değerler öğrencilerin seçtikleri yolda başarılı olmak için donatılmış kendinden emin, bağımsız düşünebilen bir dünya vatandaşı olmaları için vardır. İdea Koleji dikkatli ve hassas bir öğrenci rehberi olarak, başarı ve ilerlemeyi titizlikle takip etmekte, müfredatını sistematik olarak izlenen fırsat eşitliği ile desteklemektedir.
Hakkımızda

İdea Kültür

İdea Sinema

İdea Sinema, toplu film izleme, film eleştirileri ve münazara etkinlikleri

İdea Müzik

İdea Müzik, İdea Öğrencilerinin düzenlediği ve sunduğu konserler

İdea Gezi

İdea Gezi İdea Koleji’nin organize ettiği yurtdışı ve yurtiçi geziler

“Ülkemizin gelişimi, bireyin gelişimine, onun dönüşümüne bağlıdır. İdea kendini, öğrencilerinin eğitimineve onların her bir hücresinin mükemmelleşmesine adamıştır.”

– Cengiz Demirtaş
No images found.