2024-2025 
Eğitim ve Öğretim Yılı
Kayıtlar 

Yüzlerce öğrenciyi ideallerine ulaştırdık.
Sıra sizde.

2023-2024 yılı ikinci dönemi için 11.sınıf düzeyinde öğrenci alımı yapılacaktır.

Formu doldurarak okulumuzdan bilgi alabilir ve işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz

Öğrenci Bilgileri


Veli Bilgileri


Bu formu gönderek KVKK Aydınlatma Metnini ve KVKK Açık Rıza Metninde yazan şartları kabul edersiniz.

İdea Koleji her bir öğrencisinin başarısıyla ve velilerin mutluluğuyla büyüdü, büyümeye devam ediyor.

Değerli velimiz; bu form ile beraaber yetkililerimiz size dönüş yapacaktır. Kesin kayıt sözleşmenin imzalanması ile tamamlanacaktır.

Sık Sorulanlar, Kayıt, Fiyatlandırma, Başarı Bursları

Kayıt Süreci ve Veli İlişkileri Kayıt işlemi için neler gereklidir?
Kayıt işlemi için öğrenciler 1 adet kimlik fotokopisi hazırlamalıdır.

Bir öğrencinizin yıllık eğitim maliyeti nedir? 
Gruplara ve yıllara göre değişmekle beraber basın yoluyla en geç Mayıs sonuna kadar ilan edilmektedir.

Ön kayıtta ücret ödemek zorunda mıyız? 
Kayıt ücretinin % 10’u kayıt esnasında alınmaktadır.

Nakil işlemi için neler gereklidir?
Lise kademesinde olan öğrenciler bulundukları okula dilekçe vererek okulumuza nakil olarak gelebilirler. Ortaokul seviyesindeki öğrencilerin devam ettikleri okulu bilgilendirerek okulumuza kayıt yaptırması yeterlidir.

Eğitim fiyatlarına servis, yemek, kitap ve üniforma dâhil midir?
Kurumumuzda servis ve yemek ücreti ilan edilen eğitim ücretinin dışında tutulmaktadır.

Özel İleri Düzey Eğitim Fen ve Anadolu Lisesi’ne giriş şartları nelerdir?
TEOG sınavı ya da okul yönetiminin belirlediği taban puan üzerinden mi yapılmaktadır. Kurumumuz çalışma, başarma isteği olan her düzeyde öğrenciye hizmet vermektedir.

Bursluluk sınavı yapıyor musunuz?
Öğrenciler hangi sınıftan itibaren sınavlarınıza başvurabiliyor?
Bursluluk sınavı okul yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda yapılmaktadır. Bursluluk sınavımıza 8. 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri başvurabilirler. Bursluluk sınavı her yıl Ocak ayının ilk yarısında uygulanmaktadır. Sınırlı sayıda öğrenci için sınav kabulü yapılmaktadır. Bursluluk sınavlarınızda başarı elde eden öğrencilerin bursluluğu ne kadar süre geçerlidir? Bursluluğu 1 (bir) yıl geçerlidir.

Okulunuzda indirim uygulanıyor mu?
İndirimler çözüm ortakları ve kurumsal anlaşmalara bağlı bir prosedür olarak işletilmedir. Bunula birlikte  İdea Koleji yönetimi tarafından her yıl erken kayıt dönemlerinde belirlenen oranlarda indirilmler uygulanabilir.

Kayıt yaptırdıktan sonra her hangi bir nedenle kayıt iptal ettirmek isteyenlere nasıl bir prosedür uyguluyorsunuz?
Milli Eğitim Bakanlığının 21/07/2012 tarihli Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 56. maddesinde belirtilen esaslar uygulanır. Bu işlem velinin okula yazılı olarak başvurusu ile başvurduğu gün itibariyle değerlendirmeye alınır.

Başarı bursu veriyor musunuz?
Evet; başarı bursu, hak eden bütün öğrencilerimize verilmektedir.

Ödemeler nasıl yapılmaktadır?
Ödemeler taksitli olarak 10 veya 12 takside kadar toplam ücret bölünebildiği gibi peşin ödemede %12 indirim yapılarak tek ödeme şeklinde banka hesabına yapılmaktadır.

YGS için kayıt olacak öğrenciden ne kadar ücret alıyorsunuz?
Fiyat politikamız, yapacağımız sınavda gösterilen başarıya göre değişmektedir. Öğrencimize uygulayacağımız sınavda gösterdiği başarı oranında indirimler sağlayabilmekteyiz. Eğer sınava katılmak isterseniz +90 (224) 452 70 33 no’lu telefondan randevu alabilirsiniz.

Kolej Fiyatları

Eğitim sektöründeki ortalama ulusal fiyat değişimlerinin yanı sıra, fiyat seviyelerini, kurum türleri ve iller arasındaki değişim oranlarını analiz ediyoruz. Her yıl, İdea Koleji’nin fiyatlandırmasındaki eğilimler, bir yıllık eğitim ve ücret artışları ülke genelinde etki eden faktörlere göre belirlenir.

Ayrıca, başarılı öğrencilerin, ailelerin ödedikleri fiyatların payını azaltmada oynadığı rolü açıklığa kavuşturuyoruz. Yıllık değişiklikler fiyat politikamızın sadece küçük bir bölümünü anlatıyor. Fiyat politikamız öğrencilere, ailelere, kolejlere, üniversitelere ve illere göre, bir bütün olarak topluma karşı sorumluluk bilinci ile uzun vadeli eğilimlere göre belirlenmektedir.

Bireyler ve toplum için yüksek öğrenimin yararları göz önüne alındığında kolej eğitiminin önemi artmaya devam etmektedir. Öğrenciler, daha yüksek bir yaşam standartı için optimize edilmiş bireysel bir eğitimden geçmek istiyorlarsa, kolej eğitimi her anlamda buna değerdir.