Blog İdea

Geleceği Şekillendiren Fikirler: İdea Koleji Blog Yazıları

Değerli Velilerimiz,

2020-2021 Eğitim öğretim yılı Milli Eğitim Akademik takvimi yayınlandı. 31 Ağustos 2020 itibariyle eğitim yılı başlayacak olup, 18 Haziran 2021’ e kadar devam edecektir. Kendi sistemini kurarak pandemi döneminde başarılı bir online eğitim süreci geçiren kurumumuz, yüz yüze eğitime Ağustos 2020’de, önce telafi eğitimleri ile başlayacaktır.

Genel olarak az sayıda öğrenci kabul eden okulumuzda, sınıflarımızın az öğrencili olması, yemekhane, kütüphane gibi toplu kullanım alanlarının yoğunluğunun da az olmasını beraberinde getirmektedir. Yüz yüze eğitim sürecinde öğrencilerimizin ve sizlerin pandemiden olumsuz etkilenmemesi için okul içindeki bütün önlemler alınmıştır.

Olası bir salgın nedeniyle derslerintekrar online sisteme alınması durumunda ise kurumumuzun hali hazırdaki kendi sistemiyle 9 kişiden oluşan sınıflar da görüntülü iletişim üzerinden anlatılan dersler ve kişiye özel yapılan günlük sınavlarla eğitimine tam gün şeklinde devam edilmesi planlamaktadır.

Bireyselliğin ön plana çıktığı teknoloji çağında, kalabalık sınıflar, kendine has yapısal özellikleriolan Z kuşağı öğrencilerinin gelecek beklentilerini karşılamakta yetersiz kalmaktadır. Masabaşında az öğrencili eğitimin yanı sıra yetkin öğretmenlerin olması, disiplinli çalışma sistemi İDEA’ nın size sunduğu imkanların sadece bir kısmıdır.

Rekabet endeksli şekillenen günümüz çalışma ve eğitim hayatı içinde çocuklarınızın daha güçlü olabilmesi için doğru yöntemler gerekmektedir. İşte tam bu noktada İDEA sizin ve çocuğunuzun yanında doğru bir adrestir.

İDEA ailesine katılmak için geç kalmayın.